Zenfirka

Bárki képes rá, nem kell hozzá rajztehetség, lehet benne fejlődni, vannak technikák, leírások, videók, de lényeg az önálló munka, mindenféle előzetes elképzelés nélkül.
Segítségével megállíthatjuk az időt, kikapcsolhatjuk kicsit a mindennapok dolgait és közben egyedi képeket készíthetünk.
A módszert világszerte rengetegen használják, kortól és érdeklődési körtől függetlenül mindenki élvezi.
Nincsenek szabályok, sem elvárások, csak annyit kell tennünk, hogy szemléletmódot váltunk és más megközelítésből nézzük a dolgokat.
Minden, amire csak szükségünk lehet az alkotás során, az elfér a zsebünkben. Szinte bárhol használhatjuk, csoportosan vagy egyedül, bármilyen fajta speciális képesség vagy pénzt igénylő felszerelés nélkül.
Ez a módszer megmutatja, hogy lehet pihenni úgy, hogy közben alkotunk.
A technika egyszerű: ismétlődő minták és tollvonások. Növeli a koncentrációs képességet és a kreativitást és érdeklődési körtől függetlenül mindenki élvezi.
Mire jó?
• Végtelenül megnyugtat. (Ugye, te is szoktál hosszabb telefonálás közben firkálgatni? Pont ilyen ennek is a hatása, csak sokkal szebb és látványosabb az eredménye.)
• Mit szólnál, mondjuk egy egyedi, általad tervezett mintákkal készült kifestőhöz? Jó ötlet? Akkor arra bíztatlak, bátran kezdj rajzolni. (Ha nem szeretnél egyedül, keress bátran - kitaláljuk, hogyan és mikor.) Ajándéknak is kiváló ötlet.
• El tudnád képzelni, hogy akár egy tárgyat, szekrényt, lámpát, falrészt a lakásban, de akár egy ruhadarabot ilyen mintákkal díszíts fel? Igen? Erre is képes vagy - ha még ezt most nem is hiszed.
• Jól mutatna a szobádban egy csodásan kidolgozott 3D-s Zenfirka kép a falon? Csináld meg magadnak! Azután csak fogadd az elismerő szavakat, és légy büszke arra, amit alkottál! És fogadd bátran a megrendeléseket. Ezután ez sem lesz lehetetlen.
A rajzon megjelenő formák és szimbólumok meglepően sokat elárulnak érzelmi-hangulati állapotunkról és alapvető személyiségvonásainkról. Ha ezeket a rajzokat megtanuljuk értelmezni, akkor jobban megérthetjük és elfogadhatjuk önmagunkat.
A rajzokban nem ritkán elfojtott vágyak, érzelmek (harag, düh, félelem, szorongás), rejtett sérelmek, megoldatlan konfliktusok is megjelennek szimbolikusan, ami segít megérteni és tudatosítani a problémát és ez végül közelebb vihet a megoldáshoz.
A rajzolás alapvetően jobb agyféltekés, kreatív tevékenység. Így lehetséges az például, hogy rajzolás közben nem tudunk beszélni, elveszítjük az időérzékünket, nem érezzük az éhséget, átváltunk egy hagyományostól eltérő látásmódba és érzékelésre.
Az egyszerű minták, a saját rajzok egyedi, előzetes tervek nélküli kivitelezése fejleszti a kreatív gondolkodási képességeket és növeli a szabadságérzetet. A kész rajzok pedig sikerélményt adnak, lerombolják a rajzolással kapcsolatos eddigi negatív hiedelmeidet, így a foglakozáson való részvételnek önbizalom-növelő hatása is van.
Az önfeledt rajzolás közben egyfajta meditatív, relaxált tudatállapotba kerülsz, az ilyen relaxált állapotnak pedig számos pozitív élettani hatása van: javul az oxigénellátás, csökken az anyagcsere és a vér tejsavtartalma, javul a szervek vérellátása, endorfin, azaz boldogsághormon termelődik.

Szeretnél egyedi, saját készítésű képeket a falra, díszpárnákat, falvédőket, asztalra terítőket, vagy esetleg a ruháidat díszítenéd, csak épp fogalmad sincs, hogyan is kezdhetnél hozzá?